کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ

کابل کشی شبکه و ترانکینگ

کابل کشی شبکه و ترانکینگ

کابل کشی شبکه و ترانکینگ از جمله خدمات اصلی مجموعه روترنت در زمینه پسیو شبکه و خدمات شبکه می‌باشد. پس از مرحله طراحی شبکه، مرحله کابل کشی و ترانکینگ آغاز می‌گردد. در این بخش رعایت استانداردها و اصول پیاده‌سازی زیرساخت از اهمیت بالایی برخوردار است.
راه اندازی و پیاده‌سازی مناسب شبکه های کامپیوتری برای کسب و کارهای مختلف در تمامی ابعاد و صنایع گوناگون بسیار حیاتی و مهم است. برای پیاده سازی این مهم اولین اقدام توجه ویژه به زیرساخت شبکه خصوصاً کابل کشی و ترانکینگ می‌باشد. چندین راه برای این امر وجود دارد که بسته به این‌که نیازهای شما در کسب‌و‌کارتان و وسعت پروژه چه مقدار خواهد بود تغییر می‌کند و لازم است که مطمئن شوید که این راه‌اندازی دقیقاً بر اساس نیازهای شما در نظر گرفته شده باشد. نصب و پیاده‌سازی کابل‌های دیتا می‌بایست توسط یک مجری قابل اعتماد و متخصص صورت گیرد، چرا که در این ساختار، انتقال صدا، متن، اطلاعات محرمانه و بسیاری دیگر از انواع سیگنال‌های مهم سازمان بین واحدهای مختلف جابه‌جا می‌گردد. صرف نظر از اینکه چه اطلاعاتی در این سیستم جابه‌جا می‌شوند انتقال دقیق اطلاعات یک جز حیاتی از این سیستم محسوب می‌گردد.
کارشناس پسیو کار شبکه برای پیاده‌‌سازی زیرساخت یک شبکه، نیاز به آموزش کابل‌کشی شبکه بصورت کاملاً حرفه‌ای به همراه دانش و تخصص در زمینه سخت‌افزار، نرم‌افزار و همچنین آگاهی نسبت به ساختار سازمانی شرکت‌ها دارد. کارشناسان فنی کابل کشی مجموعه روترنت، با مدیران شرکت از جمله مدیر فناوری اطلاعات شرکت همکاری می‌کنند تا بتوانند یک سیستم کاملاً کاربردی و استاندارد را که توانایی پذیرش حجم زیادی از نیازهای تجاری شرکت را داشته باشد طراحی و اجرا کنند. خدمات کابل‌کشی دیتا توسط متخصصان باتجربه و حرفه‌ای مجموعه روترنت؛ این اطمینان را می‌دهد که این سیستم مطابق با استانداردهای جهانی و بدون ریسک امنیتی اجرا می‌گردد.

خدمات کابل‌کشی مجموعه روترنت

با کمک جمع‌آوری اطلاعات دقیق و طراحی عملیاتی استاندارد به همراه تجربیات و مهارت‌های مجموعه روترنت در زمینه اجرای پروژه‌های کابل‌کشی شبکه؛ ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که بخش‌های مختلف ساختار سازمانی شما می‌توانند بدون هیچ‌گونه ریسک امنیتی و از دست دادن اطلاعات حفاظت شده و بدون مشکل و قطعی با یکدیگر در ارتباط داشته باشند و در نهایت این اطمینان را به شما می‌دهیم که تجارت شما بدون هیچ‌گونه مشکلی در بالاترین سطح عملکرد، بیشترین بهره‌بری را خواهد داشت.

 • کابل کشی شبکه‌های اترنت: CAT 5e , 6 , 6a
 • کابل کشی فیبرنوری ( Fiber Optic Cabling )
 • کابل کشی کواکسیال ( Coax Cabling )
 • کابل کشی سیستم‌های صوتی ( Voice Cabling )
 • کابل کشی دیتاسنتر ( Data Centers Cabling )
 • کابل کشی سیستم‌های پیجر ( Pager Systems )
 • کابل کشی سیستم‌های تلفن و مراکز تلفن ( Call Centers Cabling )
 • کابل کشی سیستم‌های تصویری ( Closed Circuit Television Cabling )
 • کابل کشی در فضاهای شهری، شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌ها، مراکز درمانی، مدارس و مراکز آموزشی، هتل‌ها، اداره‌های دولتی و خصوص در متراژ بالا و پایین و غیره
اجرا و پیاده‌سازی کابل‌کشی شبکه

اجرا و پیاده‌سازی کابل‌کشی شبکه

برخلاف تصور افراد غیرمتخصص و بعضاً افراد فعال در این حوزه، یک سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته و استاندارد عملکرد به مراتب بهتری نسبت به خرید و به کارگیری کابل با کیفیت و یا تجهیزات ارتباطی گران قیمت دارد. برای اطمینان از عملکرد درست و استفاده از تمامی پتانسیل‌ها و ظرفیت پهنای باند زیرساخت شبکه، یک سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته باید به درستی طراحی، نصب و اداره شود.
این بخش از خدمات یکی از تخصصی‌ترین بخش‌ها در زمینه خدمات پسیو شبکه و زیرساخت شبکه در مجموعه روترنت می‌باشد. کابل‌کشی و ترانکنیگ بر خلاف تفکر بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار، بسیار مهم، حرفه‌ای و نیازمند دانش در سطوح بالا می‌باشد. متأسفانه مشاهده می‌شود در بسیاری از موارد این بخش توسط افرادی که هیچ‌گونه دانشی در این خصوص نداشته و کاملاً آماتور می‌باشند انجام می‌گردد. کابل‌کشی شبکه صرفاً رد کردن سیم نیست. همین طرز فکر موجب شده است که بسیاری از شرکت‌ها از این جهت خسارات مادی و غیرمادی سنگینی را پرداخت کنند و در نهایت نیز نتوانند از شبکه خود استفاده درست و بهینه را داشته باشند.
استانداردهای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ که به صورت بین‌المللی استفاده می‌شوند توسط سازمان‌های جهانی ISO/IEC (سازمان استاندارد جهانی/کمیسیون جهانی الکترونیک)، به همراه CENELEC (کمیته اروپایی استاندارد سازی الکترونیک) و TIA (انجمن صنعت ارتباطات از را دور – آمریکا) ارائه شده‌اند.
با توجه به این نکته مهم و اساسی، مجموعه روترنت خدمات خود را در زمینه کابل‌کشی و ترانکینگ شبکه توسعه داده و توانسته است دستاوردهای ارزشمند بسیاری کسب نماید. این خدمات تأثیر بسزایی در کیفیت شبکه داشته و می‌تواند موجب جلوگیری از هدر رفت منابع از جمله وقت، انرژی و هزینه در آینده شود. مجموعه روترنت در این زمینه از آخرین متد استاندارد TIA نسخه ANSI/TIA-568 در پروژه‌های خود استفاده می‌کند. کارشناسان مجموعه روترنت همواره تلاش می‌کنند خود را با جدیدترین تکنیک‌ها و استانداردهای ارائه شده در این زمینه به روز کنند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند.

|کارشناسان ما آماده ارائه خدمات تلفنی، اینترنتی و حضوری به مشتریان محترم می‌باشند.|

یک دهه سابقه کاری و رضایت مشتریان مهم‌ترین نشانه تعهد و تخصص روترنت می‌باشد.

۰۲۱۹۱۰۱۷۶۰۶

بهترین خدمات روترنت

ما با بهره‌گیری از متخصصین مجرب و آموزش دیده و همچنین با تکیه بر اصل مشتری‌مداری مدعی ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به شما هموطنان عزیز می‌باشیم.

خدمات راه‌اندازی شبکه

خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری بر بستر کابل، وایرلس و یا فیبرنوری با بالاترین سطح کیفیت

خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه

خدمات مشاوره و راهکارهای سازمانی در راستای تغییرات ساختاری در شبکه، نوسازی، بهینه‌سازی و استانداردسازی شبکه.

خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه در جهت حفاظت از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و تجهیزات شبکه، با بهترین تعرفه پشتیبانی شبکه

طراحی و نقشه‌کشی شبکه

طراحی زیرساخت شبکه و ارائه نقشه پسیو شبکه، نقشه کابل‌کشی شبکه، محل استقرار تجهیزات

عقد قرارداد پروژه‌های پسیو شبکه

طراحی و اجرای کلیه پروژه‌های پسیو شبکه برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک، با پیاده‌سازی تجهیزات زیرساختی شبکه

عقد قرارداد پروژه‌های اکتیو شبکه

تنظیم و پیکربندی تمامی تجهیزات اکتیو شبکه نصب و راه‌ اندازی سیستم‌عامل‌ و انجام تنظیمات و پیکربندی سرویس‌های تحت شبکه

icon

خدمات کابل کشی و ترانکینگ

اجرای پروژه‌های کابل‌کشی به صورت استاندارد و ساخت یافته، با انواع کابل براساس نیاز مشتری

راه‌اندازی اتاق سرور

طراحی و پیاده‌سازی اصولی اتاق سرور، منطبق بر استانداردهای روز براساس نیاز مشتری

خدمات امنیت شبکه

مدیریت امنیت شبکه، برای انواع شرایط مختلف کنترل سطوح دسترسی کاربران به منابع سازمانی

خدمات سانترال و ویپ

خدمات نصب سانترال و سیستم‌های تلفنی، با دقت و حساسیت بسیار زیاد

اجرای پروژه‌های دوربین مداربسته

ارائه‌دهنده خدمات نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، طراحی نقشه دوربین‌ها، فروش و نصب دوربین مداربسته

پشتیبانی نرم‌افزار

نگهداری از نرم‌افزارها و بک‌آپ‌گیری و همچنین مستندسازی تمامی اطلاعات مرتبط

فرم سفارش خدمات کابل کشی شبکه

مجموعه فعالیت‌های شرکت خدمات شبکه روترنت، طیف گسترده‌ای از انواع خدمات کامپیوتری، خدمات شبکه، خدمات مشاوره تخصصی شبکه، پشتیبانی سیستم‌های کامپیوتری و شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری و خدمات مرتبط با حوزه آی تی را شامل می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت سفارش، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

  بستر سازی و پسیو شبکه چیست؟

  مراحل اجرای کابل کشی شبکه

  در یک شبکه کامپیوتری، متناسب با نوع شبکه و کاربردی که دارد، از تجهیزاتی نظیر، رایانه ی کاربران، سرورها (سوئیچ)، مودم، پرینتر و سایر تجهیزاتی که نیاز است، استفاده می شود. به زبان ساده، همان ایجاد ارتباط بین اجزا و تجهیزات موجود در یک شبکه را کابل کشی شبکه گویند. حال تصور کنید تمامی این تجهیزات با کابل های طولانی با یکدیگر مرتبط شده اند که اگر نظم در چیدمان و نحوه کابل کشی وجود نداشته باشد، قطعا دست و پاگیر بودن این تجهیزات، موجب آشفتگی در محیط کار می شود. با معماری شبکه و نیز کابل کشی دقیق و منظم، می توان از این بی نظمی ها جلوگیری کرد.

  نیاز به خدمات کابل‌کشی شبکه دارید ؟ با روترنت تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۱۷۶۰۶

   

  مراحل اجرای کابل کشی شبکه

  مراحل اجرای کابل کشی شبکه

  با توضیحاتی در در بالا گفته شد، کابل کشی شبکه دارای اصول و قواعدی در نحوه ی اجرای مراحل کابل کشی می باشد که در زیر به آن می پردازیم.

  طراحی و تدوین نقشه کابل کشی شبکه

  به استانداردهای ارتباط و نحوه قرارگیری تمامی تجهیزات فیزیکی موجود در یک شبکه ، معماری شبکه گفته می شود. در معماری شبکه محل قرار گیری تجهیزات، طریقه ی ارتباط آن ها با یکدیگر و نیز مسیرهای عبور کابل های شبکه، بر روی یک نقشه مشخص شده است. در طراحی نقشه، تمامی تجهیزات باید شماره گذاری و مسیر عبور کابل شبکه مشخص باشد تا اپراتورها در هنگام پیاده سازی شبکه با مشکلی رو برو نشوند.

  انتخاب مناسب ترین مسیر

  شاید بپرسید که مناسب ترین مسیر برای کابل کشی شبکه چه ویژگی هایی دارد؟
  مسیر کابل کشی شبکه باید کوتاه ترین فاصله ممکن بین هر یک از تجهیزات و اجزای شبکه ( بین دو جز شبکه ) را دارا باشد تا کیفیت ارتباط و سرعت شبکه در حالت پایدار باقی بماند. تا جایی که امکان دارد کابل های شبکه را از مسیری عبور دهید که به دور از کابل های برق و دستگاه های ایجاد کننده نویز باشند. چرا که نویز موجود در محیط بر کیفیت انتقال اطلاعات تاثیر منفی می گذارد. حدالامکان سعی شود کابل های شبکه و برق، با فاصله ی حداقل ۳۰ سانتی متری از یکدیگر قرار گیرند. نکته بسیار مهم در انتخاب مناسب ترین مسیر برای کابل کشی شبکه، این است که کابل ها را از مسیری عبور دهید که موجب آشفتگی در محیط کار نشود.

  خریداری کابل  متناسب با نوع شبکه

  کابل های شبکه در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شود. آنچه که سبب گوناگونی این کابل ها می شود، نوع کاربرد و سرعت انتقال اطلاعات آن ها در شبکه است. کابل های شبکه برای سرعت های ۱۰۰ مگابایت در ثانیه تا ۴۰ گیگابایت در ثانیه، در بازار موجود می باشند.

  کدام محل برای عبور کابل های شبکه مناسب اند?

  کدام محل برای عبور کابل های شبکه مناسب اند؟

  با توجه به محیطی که قرار است در آن کابل کشی شبکه انجام شود می توان مسیر بهینه برای عبور کابل ها را مشخص کرد.

  دیوار ها

  پس از از بررسی های انجام شده از محیط ممکن است مناسب ترین مسیر برای عبور کابل ها، دیوار باشد. برای این منظور باید از داکت استفاده شود . فراموش نشود که استفاده از داکت، علاوه بر زیبایی و نظم محیط کار، از خرابی کابل ها جلوگیری می کنند.

  این نکته را بخاطر بسپارید که نصب و راه اندازی شبکه، هزینه های مالی بسیاری را به دنبال دارد و از طرفی تجهیزات استفاده شده در شبکه، اغلب قیمت های بالایی دارند. این خود دلیلی است برای این که تجهیزات شبکه و خصوصا کابل های شبکه نباید در دسترس کاربران شبکه باشد. چرا که ممکن است کاربران شبکه، عمدا یا سهوا باعث پارگی و آسیب دیدن کابل ها شوند.

  سقف و یا کف اتاق ها

  اگر پس از بررسی های انجام شده، متوجه شدید که محل مناسب برای کابل کشی شبکه، سقف و یا کف اتاق ها می باشد، در صورت موجود بودن سقف یا کف های کاذب، می توانید از سینی های پلاستیکی یا فلزی در محل های یاد شده استفاده نمایید.

  به این نکته توجه داشته باشید که داک و سینی ها را با سایز مناسب انتخاب و خریداری کنید تا کابل ها به صورت آزاد و تحت هیچ گونه فشاری درون داکت و... قرار گیرند . همچنین سایز مناسب داکت و سینی ها موجب می شود که بعدا برای عبور کابل های بیشتر از آن ها دچار مشکل و کمبود فضا نشوید.

  چگونه وجود نظم در کابل کشی شبکه موجب افزایش کارایی شبکه می شود؟

  چگونه وجود نظم در کابل کشی شبکه موجب افزایش کارایی شبکه می شود؟

  قبل از توضیح این بخش نیاز است که ابتدا اتاق کنترل تعریف شود. اتاق سرور یا همان اتاق کنترل، محلی است برای نگهداری و محافظت از تجهیزاتی مانند سوئیچ ها، وسایل ارتباط شبکه ای، سخت افزار های رایانه ای و ... . حال تصور کنید که تجهیزات موجود در این اتاق بدون هیچ گونه قاعده و اصولی توسط کابل های شبکه به یکدیگر متصل شده باشند. اینجاست که به اهمیت نظم در طراحی کابل کشی شبکه پی خواهیم برد.
  اگر کابل کشی بطور منظم و با اصول انجام شده باشد:

  • در نگاه اول از به هم پیچیدگی و در هم گره خوردن کابل ها جلوگیری کند. گره خوردن کابل ها می تواند باعث پارگی و له شدن کابل ها و در نهایت موجب اخلال در کل شبکه خواهد شد.
  • در صورت آسیب دیدگی هر یک از کابل ها، به راحتی و در زمان مناسب کابل آسیب دیده یا فرسوده ، شناسایی و تعویض خواهد شد.

  در این بخش اشاره به این نکات ضرورت دارد که

  • نشانه گذاری و طبقه بندی کابل ها از طریق کدگذاری ساده ( استفاده از اعداد یا حروف لاتین ) و یا کد گذاری ترکیبی (استفاده از اعداد به همراه حروف لاتین) را فراموش نکنید.
  • تا جایی که امکان دارد از کابل شبکه با رنگ های متفاوت استفاده کنید.