تعرفه خدمات شبکه سال ۱۴۰۰

امروزه تعرفه خدمات شبکه یکی از مهم ترین موضوعاتی می باشد که برای بسیاری از کسب و کار ها به خصوص کسب و کار های تولیدی، خدماتی و بازرگانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر روش های ارائه خدمات به مشتری، استفاده از شبکه های کامپیوتری و اینترنتی برای بسیاری از کسب و کار ها کاملا لازم و ضروری می باشد. در حالی که بدون وجود شبکه های کامپیوتری و اینترنتی یافتن مشتریان، ارائه خدمات به آن ها و در نهایت کسب درآمد مشکل شده و حتی غیر ممکن خواهد بود. بنابراین می توان گفت وجود شبکه های کامپیوتری در اکثر کسب و کار ها کاملا ضروری بوده و توسعه آن ها باعث افزایش رضایت مشتریان و همچنین سرعت ارائه خدمات به آن ها خواهد شد.

با توجه به نیاز مبرم کسب و کار ها به شبکه، همواره تعرفه خدمات شبکه برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به دنبال آن هستند تا با صرف کمترین هزینه بهترین و باکیفیت ترین خدمات را در این حوزه دریافت نمایند. همانند بسیاری از اصناف، خدمات شبکه نیز دارای تعرفه مشخص بوده و البته در هر سال دچار تغییرات می شود.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه خدمات شبکه

عوامل تاثیر گذار بر هزینه خدمات شبکه

عوامل مختلفی بر هزینه یا تعرفه خدمات شبکه تاثیر گذار می باشند که دانستن آن ها برای کسب و کار ها الزامی می باشد. از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هدف از طراحی و راه اندازی شبکه
  • تجهیزات مورد استفاده
  • نحوه طراحی نقشه
  • میزان توسعه پذیری شبکه
  • و...

هر کدام از موارد ذکر شده نقش به سزایی در تعیین هزینه و تعرفه خدمات شبکه دارند که باید به آن ها توجه داشت.

هدف از طراحی و راه اندازی شبکه

زمانی که هدف یک کسب و کار از طراحی و راه اندازی شبکه کاملا مشخص باشد، می توان متناسب با آن بهترین و کاراترین نوع زیرساخت شبکه را انتخاب نموده و این عامل حتی بر اجرای دقیق و کارآمد پروژه نیز تاثیر گذار می باشد.

تجهیزات مورد استفاده

نوع تجهیزات مورد استفاده در یک پروژه طراحی و راه اندازی شبکه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد زیرا در صورتی که تجهیزات مورد استفاده از قیمت ارزان و کیفیت بسیار پایینی برخوردار باشند، احتمال اختلال در عملکرد شبکه پس از مدت زمان کوتاه بسیار وجود خواهد داشت. تجهیزات مورد استفاده برای راه اندازی شبکه به دو دسته پسیو (Passive) و اکتیو (Active) انتخاب می شوند.

انتخاب انواع تجهیزات مورد استفاده باید کاملا متناسب با هدف و همچنین بودجه در اختیار شرکت ها و سازمان ها انجام گیرد. در بخش پسیو شبکه اجرا و پیاده سازی کابل کشی شبکه بیشترین هزینه را دارد.

نحوه طراحی نقشه

نحوه طراحی نقشه عامل مهم دیگری است که بر هزینه و تعرفه خدمات شبکه تاثیر گذار است و بیان کننده این موضوع است که باید برآورد دقیقی از تمامی اجناس مورد نیاز و همچنین تعیین تعداد مورد نیاز از هر کدام را مشخص نموده تا برآورد دقیقی از هزینه لازم برای تهیه تجهیزات مورد نیاز انجام گرفته و همچنین از اتلاف منابع نیز جلوگیری شود.

میزان توسعه پذیری شبکه

توسعه پذیری شبکه نیز عامل دیگری بوده که باید قبل از طراحی و اجرای پروژه مد نظر قرار گیرد زیرا این امکان وجود دارد برخی از شرکت ها در آینده تمایل به توسعه و گسترش حوزه فعالیتی خود داشته و نیازمند توسعه شبکه خود باشند. هرچقدر قابلیت توسعه پذیری شبکه بیشتر شود، هزینه ها نیز به طبع افزایش یافته و از طرفی در آینده توسعه شبکه به راحتی و با کمترین هزینه امکان پذیر خواهد بود.

موارد دیگری از قبیل نحوه کابل کشی، پهنای باند، موقعیت و وسعت پروژه نیز در تعیین هزینه های خدمات شبکه تاثیر گذار هستند.

خدمات شبکه شامل چه مواردی می شود؟

خدمات شبکه شامل چه مواردی می شود؟

این سوال که خدمات شبکه شامل چه مواردی است شاید برای بسیاری از کسب و کار ها پیش آمده باشد زیرا این موضوع نیز از اهمیت بالایی در محاسبه و تعیین تعرفه خدمات شبکه برخوردار می باشد.

خدمات شبکه شامل موارد زیر می باشد:

موارد ذکر شده را می توان گفت از جمله مهم ترین خدمات شبکه به شمار می آید که البته برخی از شرکت ها همچون شرکت روترنت خدمات خدمات گسترده تری نظیر خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و همچنین خدمات ویپ را نیز به مشتریان خود ارائه می کنند.

تعرفه خدمات شبکه در سال 1399

تعرفه خدمات شبکه در سال ۱۴۰۰

تعرفه خدمات شبکه در سال ۱۴۰۰ با سال قبل کمی متفاوت است و شرکت هایی که قصد بررسی و برآورد هزینه های خدمات شبکه را دارند، باید تعرفه های مربوط به سال ۱۴۰۰ را دریافت نمایند. تعرفه ها معمولا براساس نوع خدمات و همچنین بخشی که نیاز به خدمات شبکه دارد، متفاوت می باشد. در نهایت نیز هزینه مورد نیاز برای راه اندازی و اجرای شبکه با جمع تعرفه ها از جمله تعرفه های مربوط به سخت افزار ها، نرم افزار ها و... تعیین می شود.

شرکت ها و سازمان ها می توانند با بهره مندی از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان شرکت روترنت از تعرفه های خدمات شبکه در سال ۱۴۰۰ آگاه شده و همچنین برآورد دقیقی نیز از هزینه های لازم برای راه اندازی و اجرای شبکه خود داشته باشند.