خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

لیست نمایندگی خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اتلاق می‌گردد. پسیو (Passive) در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد. تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند. در نتیجه خدمات پسیو شبکه در واقع فقط به خدمات نصب و پیاده‌سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساخت‌یافته، نصب و راه‌اندازی تلفن سانترال، برق و UPS گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.
مجموعه روترنت با داشتن تیم مجرب و اطلاعات بروز در حوزه خدمات زیرساخت و پسیو شبکه و ارتباطات همواره در تلاش بوده تقاضای شرکت‌ها در خصوص بهبود زیرساخت و پهنای باند، مسیرهای ارتباطی پایدار، مسیرهای ارتباطی جایگزین و امن به جهت افزایش اطمینان از برقراری سیستم در شرایط مختلف را برآورده نماید و بهترین راهکار را برای برقراری زیرساخت پایدار شبکه و مسیرهای ارتباطی امن و تغییر زیرساخت و ارتباطات قدیمی به سیستم‌ها و ارتباطات جدید و امن را پیشنهاد و اجرا نماید.

مراحل اجرای خدمات پسیو شبکه

icon

بازدید از محل پروژه

ابتدا کارشناسان متخصص و مجرب پسیو شبکه روترنت از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش‌فاکتور را جمع‌آوری می‌کنند. بازدید کارشناس به منظور جمع‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیرهای عبوری و امکان‌سنجی پروژه و بررسی نیازهای مشتری انجام می‌شود.

icon

طراحی زیرساخت شبکه

در این مرحله نقشه زیرساخت شبکه طراحی می‌گردد. زیرا باید تمام امکان‌سنجی‌ها، آینده‌نگری‌ها و شرایط فیزیکی محیط کاملاً سنجیده شده و یک نقشه اصولی، مطابق با استاندارد روز از شبکه‌های کامپیوتری طراحی گردد، اهمیت این مرحله به‌ این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملاً وجود ندارد!

icon

کابل‌کشی شبکه

پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ به صورت ساخت‌یافته شروع می‌شود. که به دو صورت روکار یا توکار انجام می‌پذیرد، در محل‌های روکار داکت‌کشی انجام می‌شود. در این مرحله از مرغوب‌ترین نوع کابل‌ها استفاده می‌شود.

icon

نصب و آرایش رک

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک، آرایش رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ‌ها، روترها، سرورها و تجهیزات شبکه داخل رک می‌رسد. در نهایت تمامی نودها، پریزها، کیستون‌ها نصب می‌گردد.

icon

تست شبکه

بعد از اتمام این مرحله، نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می‌شود.

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه یکی از معضلات اصلی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد چرا که یک تفکر غلط و اشتباه که در بین مدیران کسب و کار وجود دارد این است که آن‌ها بر این باورند که یک شبکه خوب شامل تجهیزات خوب مانند سرور و یا سوئیچ می‌باشد؛ به همین دلیل برای بخش زیرساخت و پسیو اهمیت کمتری قائل می‌شوند و همین مسئله موجب ایجاد مشکلات بزرگتر و پرهزینه‌تری در شبکه می‌گردد.
همین طرز تفکر غلط و اشتباه باعث شده است که در حال حاضر وقتی کارشناسان مجموعه روترنت برای بررسی وضعیت شبکه مشتریان، از محل آن‌ها بازدید می‌کنند؛ اولین مشکلاتی اساسی که با آن برخورد می‌‎کنند همین ایرادات زیرساختی و طراحی غلط شبکه می‌باشد و متأسفانه در بسیاری از موارد با توجه به شرایط موجود، حتا امکان تغییر و اصلاح وجود ندارد.
در هر حال مدیران و مسئولین شرکت‌ها و سازمان‌ها باید بدانند که دلیل ضعف اکثر شبکه‌ها، در زیرساخت غیراصولی و غیراستاندارد آن‌ها است و باید قبل از هر چیزی در این بخش هزینه کرده و آن را اصلاح و بهینه کنند.

هزینه خدمات پسیو شبکه

هزینه خدمات پسیو و زیرساخت شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع شبکه‌ای که راه‌اندازی می‌شود، گستردگی شبکه، تعداد نودها، ابعاد محل و موارد بسیار دیگری نیز می‌توانند در قیمت‌گذاری نصب زیرساخت شبکه یک شرکت یا سازمان تاثیرگذار باشند.
تیم متخصص شرکت خدمات شبکه روترنت با نهایت دقت در محاسبه تعرفه خدمات پسیو شبکه در دسته‌بندی‌های مشخص، براساس تعرفه نرخ پایه خدمات فنی-تخصصی انفورماتیک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خدمت شما بزرگواران می‌باشد.
کارشناسان ما در مجموعه روترنت جهت آگاهی بیشتر شما مشتریان و همکاران عزیز لیست قیمت را، بصورت طبقه‌بندی شده و باتوجه به جدیدترین بروزرسانی سازمان صنفی رایانه‌ای کشور، در وبسایت مجموعه ورترنت قرار داده‌اند.

هزینه خدمات پسیو شبکه

عوامل موثر بر هزینه نصب و راه‌اندازی شبکه

برخلاف نظر عموم که عقیده دارند زمانی که از تکنولوژی وایرلس استفاده می‌کنیم دیگر نیازی به کابل نداریم. در واقع حتی یک شبکه وایرلس هم به یک زیرساخت کابلی قوی و ساختاریافته نیاز دارد. بخش عمده‌ای از هزینه راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری صرف خرید تجهیزات پسیو شبکه می‌شود که بسته به نوع کابل، سوئیچ‌ها، روترها و… هزینه متفاوتی خواهد داشت. کیفیت اجرای کابل‌کشی شبکه‌های کامپیوتری نقش بسیار مهمی در استاندارد‌سازی شبکه یک شرکت یا سازمان ایفا می‌کند. هر چقدر زیرساخت شبکه‌های کامپیوتری شما بصورت استاندارد و اصولی انجام شده باشد، بالاترین بازدهی را خواهید داشت و مشکلات احتمالی در کمترین زمان برطرف خواهد شد.

icon

هزینه راه اندازی شبکه

فاکتور دیگری که می‌تواند در هزینه نصب و راه‌اندازی شبکه تاثیرگذار باشد، نوع شبکه است. شبکه Wi-Fi در مقایسه با یک شبکه که به صورت ساخت‌یافته کابل‌کشی شده، هزینه کمتری خواهد داشت (هرچند نوع استفاده از شبکه های کامپیوتری را حتماً باید در نظر گرفت). هزینه کابل‌کشی شبکه بر اساس نیاز شرکت یا سازمان شما می‌تواند متفاوت باشد. مثلا این که کابل‌ها داخل دیوار باشند یا از طریق داکت پلاستیکی هدایت شوند. همچنین ممکن است در طول مسیر کابل‌کشی شبکه موانعی باشد که این مورد نیز بر هزینه کابل‌کشی شبکه تاثیرگذار است. برای همین تعیین این گونه هزینه‌ها توسط کارشناس پسیو، پس از بازدید حضوری از محل پروژه پسیو انجام می‌شود.

icon

بودجه کارفرما

برای انجام پروژه زیرساخت شبکه از مهم‌ترین عوامل مؤثر برای تعیین هزینه اجرای پروژه پسیو است، به طور مثال برای راه‌اندازی شبکه کامپیوتری در یک شرکت کوچک، کارشناسان مجموعه روترنت با بررسی نیازهای کارفرما استراتژی شبکه‌ای را به شما مشاوره می‌دهند که در قیمت پروژه پسیو شبکه حداکثر صرفه‌جویی انجام شود. البته کارشناسان ما حداقل‌هایی را نیز در قیمت‌گذاری در نظر می‌گیرند تا یک شبکه استاندارد و با کیفیت بالا برای شما فراهم کنند.

تعرفه خدمات پسیو شبکه

 • هزینه خدمات بستر زیر ساخت شبکه(بسترسازی)
  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت توضیحات
  ۱ نصب ترانکینگ فلزی تا سایز ۱۲ سانتی‌متر متر طول ٢۵١،٠٠٠ شامل Bonding ترانک
  ۲ نصب ترانکینگ غیرفلزی تا سایز ۱۲ سانتی‌متر متر طول ٢٠١،٠٠٠
  ۳ نصب ترانکینگ فلزی بالاتر از ۱۲ سانتی‌متر متر طول ٢٧٧،٠٠٠ شامل Bonding ترانک
  ۴ نصب ترانکینگ غیرفلزی بالاتر از ۱۲ سانتی‌متر متر طول ٢٢٨،٠٠٠
  ۵ نصب اتصالات ترانکینگ(ماننداتصالات گوشه لگراند ….) هر عدد ٢۶،٠٠٠
  ۶ کانال گذاری پلاستیکی (داکت ) بدون گوشه و زاویه تا سایز ۳سانتی‌متر متر طول ۵٧،٠٠٠ با پیچ و رولپلاک برای حداقل ۱۰۰ متر کمتر از آن توافقی
  ۷ کانال گذاری پلاستیکی (داکت ) بدون گوشه و زاویه از سایز ۵/۳ سانتی‌متر با بالا متر طول ۶۶،٠٠٠ با پیچ و رولپلاک برای حداقل ۱۰۰ متر کمتر از آن توافقی
  ۸ نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی تا سایز ۲۸ میلی‌متر ( PG21) متر طول ۵٩،٠٠٠ در شرایط عادی و اتصال توسط بست اسپید
  ۹ نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی از سایز ۲۸ تا ۴۷ میلیمتر ( PG36 ) متر طول ۶۶،٠٠٠ در شرایط عادی و اتصال توسط بست اسپید
  ۱۰ نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی از سایز ۴۷ تا ۶۰ میلی‌متر ( PG48 متر طول ٨٣،٠٠٠
  ۱۱ نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی از سایز ۶۰ میلی‌متر ( PG48 ) به بالا متر طول توافقی
  ۱۲ نصب لوله PVC تا سایز ۲۸ میلیمتر ( PG21) متر طول ۴٣،٠٠٠
  ۱۳ نصب لوله PVC از سایز ۲۸ تا ۴۷ میلی‌متر ( PG36) متر طول ۵١،٠٠٠
  ۱۴ نصب لوله PVC از سایز ۴۷ تا ۶۰ میلی‌متر ( PG48 ) متر طول ٧٢،٠٠٠
  ۱۵ نصب لوله PVC از سایز ۶۰ میلیمتر ( PG48 ) به بالا متر طول ٨٣،٠٠٠
  ۱۶ نصب لوله پلی اتیلن تا ۲۸ میلیمتر ( PG21) متر طول ٧٢،٠٠٠
  ۱۷ نصب لوله پلی اتیلن از سایز ۲۸ تا ۴۷ میلیمتر ( PG36) متر طول ٩٩،٠٠٠
  ۱۸ نصب لوله پلی اتیلن از سایز ۴۷ تا ۶۰ میلیمتر ( PG48) متر طول ١٢٧،٠٠٠
  ۱۹ نصب لوله پلی اتیلن از سایز ۶۰ میلیمتر ( PG48) به بالا متر طول ١۴۴،٠٠٠
  ۲۰ نصب سینی تا عرض ۱۰ سانتی‌متر متر طول ١١٨،٠٠٠
  ۲۱ نصب سینی از عرض ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر متر طول ١٣۵،٠٠٠
  ۲۲ نصب سینی از عرض ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر متر طول ١۵۶،٠٠٠
  ۲۳ نصب سینی از عرض ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر متر طول ١٧٧،٠٠٠
  ۲۴ نصب سینی از عرض ۴۰ سانتی‌متر به بالا متر ١٩٩،٠٠٠
  ۲۵ نصب ساپورت (پیچ برای سینی دهبه دیوار) عدد ۵٩،٠٠٠
  ۲۶ نصب ساپورت (جوشکاری و ….) عدد توافقی
  ۲۷ نصب جعبه تقسیم پلاستیکی ۱۰×۱۰ عدد ۵١،٠٠٠
  ۲۸ نصب جعبه فلزی ۱۵×۱۵ عدد ٧۶،٠٠٠
 • هزینه خدمات بستر زیرساخت شبکه (سایر عملیات اجرایی)
  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت توضیحات
  ۱ سوراخکاری ارتباطی دیوار معمولی (تا قطر یک سانتی‌متر) در دیوار تا ۲۰ سانتی‌متر با لوله‌گذاری عدد ٢٣۶،٠٠٠ به ازاء هر سانت اضافه قطر ٢٠ %به قیمت اضافه می‌شود.
  ۲ سوراخکاری ارتباطی دیوار معمولی (تا قطر یک سانتی‌متر)در دیوار تا ۶۰ سانتی‌متر با لوله‌گذاری عدد ٣۵٢،٠٠٠ به ازاء هر سانت اضافه قطر ٢٠ %به قیمت اضافه می‌شود.
  ۳ سوراخکاری ارتباطی داخل بتون (تا قطر نیم سانتی‌متر) تا عمق ۲۰ سانتی‌متر با لوله‌گذاری عدد ۴١۶،٠٠٠ به ازاء هر نیم سانتیمتر اضافه قطر، ۱۵ %و به ازای هر ۵ سانتیمتر عمق، ٢٠ %به قیمت اضافه می‌شود.
  ۴ استفاده از تفنگ هیلتی و نصب میخ بدون لوازم عدد ۴١۶،٠٠٠
  ۵ برش روی گچ جهت لوله‌گذاری تا گچ‌کاری و ترمیم متر ٢٠۵،٠٠٠ محاسبه برای حداقل ۱۰ متر
  ۶ نصب دریچه بازدید۲۰×۲۰ عدد ۵٩۵،٠٠٠
 • هزینه کابل‌کشی دیتا شبکه

  شرایط کاری عادی در داخل ساختمان و حداقل ۹۱۵ متر

  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت توضیحات
  UTP Cat5e
  ۱ کابل‌کشی تا ١،٠٠٠ متر متر ۵٣،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  ۲ کابل‌کشی از ١،٠٠٠ تا ۵،۰۰۰ متر ۴٧،٠٠٠ معادل شانزده حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  ۳ کابل‌کشی از ۵،۰۰۰ متر به بالا متر ۴٣،٠٠٠ معادل شانزده حلقه ١،٠٠٠ فوتی به بالا
  STP Cat5e, UTP Cat6
  ۱ کابل‌کشی تا ١،٠٠٠ متر متر ۶٠،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  ۲ کابل‌کشی از ١،٠٠٠ تا ۵،۰۰۰ متر ۵٧،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  ۳ کابل‌کشی از ۵،۰۰۰ متر به بالا متر ۵٣،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  کابلکشی دیتا مسی  STPCat6/6A/7/7A/8
  ۱ کابل‌کشی تا ١،٠٠٠ متر متر ۶۴،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  ۲ کابل‌کشی از ١،٠٠٠ تا ۵،۰۰۰ متر ۶٢،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
  ۳ کابل‌کشی از ۵،۰۰۰ متر به بالا متر ۵٧،٠٠٠ معادل سه حلقه ١،٠٠٠ فوتی
 • هزینه کابل‌کشی مجدد شبکه
  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت توضیحات
  ۱ جمع‌آوری کابل‌های شبکه اجرا شده از قبل متر %۳۵ کابل کشی Cat5e
  ۲ جمع‌آوری داکت با باز کردن پیچ و رولپلاک متر %۳۵ نصب داکت تا اندازه ٣سانتیمتر کلیه سایزهای داکت پلاستیکی-سایر موارد توافقی
  ۳ باز و بسته کردن داکت‌های موجود جهت گسترش شبکه متر %۵۰ نصب داکت تا اندازه ٣سانتیمتر کلیه سایزهای داکت پلاستیکی-سایر موارد توافقی
  ۴ پیدا کردن سرکابل و شماره‌گذاری کابل‌های کشیده شده از قبل لینک ۱۰۸,۰۰۰ با تست و نصب نمراتور پلاستیکی
 • هزینه نصب اتصالات شبکه
  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت توضیحات
  نصب و سربندی اتصالات مسی
  ۱ نصب RJ-45 نری  (پلاگ) Cat.5e عدد ٣٢،٠٠٠
  ۲ نصب RJ-45 مادگی  (کانکشن ماجول یا کی استون جک)  Cat.5e عدد ٧۶،٠٠٠
  ۳ نصب RJ-45 نری (پلاگ Cat.6 یا STP Cat.5e ) عدد ۵٩،٠٠٠
  ۴ نصب RJ-45 مادگی (کانکشن ماجول یا کی استون جک ) Cat.6 یا STP Cat.5e عدد ٩٧،٠٠٠
  ۵ نصب RJ-45 نری (پلاگ Cat.6A یا STP Cat.6 یا Cat7) عدد ٧۶،٠٠٠
  ۶ نصب RJ-45 مادگی (کانکشن ماجول یا کی استون جک)  Cat.6A یا STP Cat.6 یا Cat7 عدد ١١٨،٠٠٠
  ۷ نصب GG-45 یا TERA نری  (پلاگ Cat.6A یا Cat7) عدد توافقی
  ۸ نصب GG-45 یا TERA مادگی (کانکشن ماجول یا کی استون جک) Cat.6A یا Cat7 عدد توافقی
  ۹ نصب پریز دیتا روکار(بدون نصب Keystone) عدد ٢۴،٠٠٠
  ۱۰ نصب پایه پریز یا قاب پشتی (BackBox + Faceplate) عدد ٣٩،٠٠٠
  نصب و سربندی Patch Panel
  ۱ نصب و پانچ Patch Panel دارای ۲۴ پورت Cat5e UTP -بصورت Loaded عدد ٢،١۴٣،٠٠٠  

  در صورتی که تعداد پروت‌ها غیر از ۲۴ باشد (۱۲، ۴۸، ۹۶) نرخ نصب بر مبنای نصب Unloaded برای هر Unit بعلاوه تعداد Keystoneها با تکنولوژی مربوطه محاسبه می‌گردد.

  ۲ نصب و پانچ Patch Panel دارای ۲۴ پورت Cat5e STP -بصورت Loaded عدد ٢،۶٨٠،٠٠٠
  ۳ نصب و پانچ Patch Panel دارای ۲۴ پورت Cat6 UTP – بصورتLoaded عدد ٢،۶٨٠،٠٠٠
  ۴ نصب و پانچ Patch Panel دارای ۲۴ پورت Cat6e STP -بصورت Loaded عدد ٣،٢١٣،٠٠٠
  ۵ نصب فیزیکی Patch Panel در رک- بصورت Unloaded عدد ٢۶٨،٠٠٠
 • هزینه خدمات پس از فروش رک دیواری
  ردیف شرح خدمات پس از فروش رک دیواری قیمت توضیحات
  ۱ نصب رک دیواری U4 تا U6 ١،١۶١،٠٠٠ تا عمق ۴۵ سانتی متر
  ۲ نصب رک دیواری U7 تا U12 ١،٩۴٢،٠٠٠ تا عمق ۴۵ سانتی متر
  ۳ نصب سینی کو چک ٢۶۶،٠٠٠
  ۴ نصب بلنک پنل U1 و U2 و U3 ١۵٢،٠٠٠
  ۵ نصب نگهدارنده کابل ٢۶۶،٠٠٠
  ۶ نصب لایت پنل ٢۶۶،٠٠٠
  ۷ نصب فیزیکی تجهیزات اکتیو تا    U3 ۵١۴،٠٠٠
  ۸ نصب/ افزایش فن ١،٠٠٩،٠٠٠
  ۹ جابجائی و تنظیم یک جفت ریل ٧٨٠،٠٠٠
  ۱۰ تعویض درب شیشه ای ۵١۴،٠٠٠
  ۱۱ تعویض درب با لولای متحرک ١۵٢،٠٠٠
  ۱۲ تعویض درب با لولای ثابت ٣۶١،٠٠٠
  ۱۳ جابجائی پنل ثابت و متحرک ٣٠۴،٠٠٠
  ۱۴ تعویض غبار گیر موئی ١۵٢،٠٠٠
  ۱۵ تعویض قفل سوئیچی یا دستگیره ٢۶۶،٠٠٠
  ۱۶ تعویض استاپر مغناطیسی ١۵٢،٠٠٠
  ۱۷ تعویض لولای فنری ٢۶۶،٠٠٠
  ۱۸ وصل سیم ارت به بدنه ١۵٢،٠٠٠
  ۱۹ تست ارت پاور رک ١۵٢،٠٠٠
  ۲۰ تست  PDU ٣٠۴،٠٠٠
  ۲۱ تعمیر  PDU ۵١۴،٠٠٠
  ۲۲ تعویض فیوز PDU ١۵٢،٠٠٠
  ۲۳ آموزش و راه اندازی رک هوشمند ١،٠٠٩،٠٠٠
  ۲۴ نصب سینی ثابت به چهار ریل ۵٣٣،٠٠٠ تا عمق ۶۰ سانتی متر
  ۲۵ نصب سینی ثابت به شش ریل ٧۴٢،٠٠٠ تا عمق ۶۰ سانتی متر
  ۲۶ نصب سینی متحرک ٧۴٢،٠٠٠
  ۲۷ نصب بلنک پنل U1 و U2 و U3 ١۵٢،٠٠٠
  ۲۸ نصب بلنک پنل U1 تا U2 ٢۶۶،٠٠٠
  ۲۹ نصب پچ پنل Unloaded ١۵٢،٠٠٠
  ۳۰ نصب نگهدارنده کابل ٢۶۶،٠٠٠
  ۳۱ نصب لایت پنل ٢۶۶،٠٠٠
  ۳۲ نصب پنل مانیتور ١٩٠،٠٠٠
  ۳۳ نصب پنل موئی ١٩٠،٠٠٠
  ۳۴ نصب سینی فن ۵١۴،٠٠٠
  ۳۵ نصب PDU ٢۶۶،٠٠٠
  ۳۶ نصب هر Device در رک تا U3 ٣٨٠،٠٠٠
  ۳۷ نصب فیزیکی سرور Rack Mount متعار و تجهیزات مشابه دارای ریل و UPS-Rackmount ٢،۵۵١،٠٠٠ جدول کلی نصب سرورها در جدول مربوطه
  ۳۸ نصب سویچ بدون وجود رک  (بر روی دیوار ….) ۵١۴،٠٠٠
  ۳۹ آرایش کابل ها در رک توافقی
 • هزینه خدمات پس از فروش رک ایستاده
  ردیف شرح خدمات پس از فروش رک ایستاده قیمت توضیحات
  ۱ بررسی فن معیوب ۷۴۲،۰۰۰
  ۲ بررسی و تعمیر یا تعویض فن معیوب ۹۳۲،۰۰۰
  ۳ نصب / افزایش فن ۱،۰۰۹،۰۰۰
  ۴ تعویض در شیشه‌ای ۷۴۲،۰۰۰
  ۵ تعویض در - با لولای متحرک (فنری) ۲۶۶،۰۰۰
  ۶ تعویض در - با لولای ثابت ۵۱۴،۰۰۰
  ۷ تعویض در - دو تکه با لولای متحرک ۵۱۴،۰۰۰
  ۸ تعویض غبارگیر موئی ۱۵۲،۰۰۰
  ۹ تعویض قفل سوئیچی یا دستگیره ۲۶۶،۰۰۰
  ۱۰ تعویض قفل الکترونیک پین کد ۷۴۲،۰۰۰
  ۱۱ تعویض قفل زیمنسی ٠٠٠،۵ ۵۱۴،۰۰۰
  ۱۲ تعویض فیلتر رک ۲۶۶،۰۰۰
  ۱۳ تعویض استاپر مغناطیسی ۱۵۲،۰۰۰
  ۱۴ نصب هر چرخ/پایه رک ۱۵۲،۰۰۰
  ۱۵ تعویض هر چرخ/پایه رک (با تجهیزات داخل) ۵۱۴،۰۰۰
  ۱۶ جابجائی و تنظیم یک جفت ریل ۷۴۲،۰۰۰
  ۱۷ تعویض لولای فنری ۲۶۶،۰۰۰
  ۱۸ بررسی سامانه هوشمند ۷۴۲،۰۰۰
  ۱۹ بررسی و تعویض سامانه هوشمند (بدون احتساب تجهیزات) ۱،۰۰۹،۰۰۰
  ۲۰ بررسی در کنترل از راه دور RF ۷۴۲،۰۰۰
  ۲۱ تعمیر PDU ۱۰۰۹،۰۰۰
  ۲۲ تعویض فیوز PDU ۱۵۲،۰۰۰
  ۲۳ آموزش و راه‌اندازی رک هوشمند ۵۱۴،۰۰۰
  ۲۴ نصب رک فیزیکی  ۱۴Uتا ۳۲U ۵۱۴،۰۰۰
  ۲۵ نصب رک فیزیکی  ۳۵Uتا ۴۷U ۱،۲۷۵،۰۰۰
  ۲۶ آرایش کابل‌ها در رک توافقی
 • هزینه برق‌کشی برای تجهیزات شبکه
  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت توضیحات
  ۱ کابل‌کشی برق ۲٫۵×۳ متر محاسبه بر اساس فهرست بهای تاسیسات برق همان سال حداقل کابل‌کشی ۱۰۰۰ متر
  ۲ کابل‌کشی فوق تا ۱۰،۰۰۰ متر متر
  ۳ کابل‌کشی از ۱۰،۰۰۰ متر تا ۲۵،۰۰۰ متر
  ۴ کابل‌کشی از ۲۵،۰۰۰ متر به بالا متر
  ۵ کابل‌کشی برق ۶×۴ متر
  ۶ کابل‌کشی برق ۱۰×۴ متر
  ۷ کابل‌کشی برق ۱۶×۴ متر
  ۸ کابل‌کشی برق ۳۵×۱ متر
  ۹ نصب پریز برق روکار یا توکار عدد
  ۱۰ نصب پایه پریز برق روکار عدد
  ۱۱ نصب پایه پریز برق توکار عدد
  ۱۲ نصب فیوز رو کارتکی(کنار سیستم و پریز) عدد
  ۱۳ نصب جعبه فیوز عدد
  ۱۴ نصب تابلو برق کوچک دیواری روکار یا توکار(تا سایز ۱۵×۲۰) عدد بدون حفاری و گچ‌کاری (توکار)
  ۱۵ نصب جعبه تقسیم برق ۱۰×۱۰ عدد بدون حفاری و گچ‌کاری (توکار)
  ۱۶ نصب تابلو برق با ابعادبزرگ عدد
  ۱۷ نصب تابلو برق سلولی بعد از بازدید
  ۱۸ نصب UPS تا قدرت ۵KV دستگاه بدون باطری‌ها وآماده نصب در محل
  ۱۹ نصب UPS از ۵KVA تا قدرت ۱۰KVA عدد توافقی بر اساس شرایط محیط پروژه
  ۲۰ نظارت بر چاه ارت حلقه
 • هزینه نصب، راه‌اندازی، پشتیبانی شبکه‌های بی‌سیم
  ردیف عناوین خدمات شبکه واحد قیمت
  ۱ نصب آنتن و رادیو بالای دکل یک لینک کامل یک لینک ۲۷،۶۰۸،۰۰۰
  ۲ لاین آف سایت از پشت بام یک لینک کامل ۱۳،۰۰۴،۰۰۰
  ۳ لاین آف سایت از روی دکل یک لینک کامل ۲۴،۳۷۱،۰۰۰
  ۴ امکان سنجی (سایت سوروی) با نمودار GPS هر نقطه ۴،۸۷۴،۰۰۰
  ۵ یک بار آ چاررکشی کامل دکل‌های مهاری سه‌پایه و چهارپایه جهت تنظیم مهاری‌های دکل و کنترل عمودی بودن آن با تعهد نگهداری و پشتیبانی سه ماهه بعد از آچارکشی به ازای هر متر ارتفاع دکل ۸۷۵،۰۰۰
  ۶ پیاده سازی تجهیزات از روی دکل یک مورد ۱۳،۰۰۴،۰۰۰
  ۷ سایت سروی و ارایه طرح شامل شناخت محی فرکانسی و اعلام مشخصات رادیو ها وآنتن‌های مورد نیاز و باند فرکانسی آزاد و توپولوی شبکه و راهکار اجرا برای شبکه‌های Outdoor Wireless به ازای هر لینک مبلغ تا محدوده ۵ متری ۱۱،۳۶۶،۰۰۰
  ۸ سایت سروی و بررسی محیط مشتری و اعلام تعداد APهای مورد نیاز و راهکار اجرا به صورت مکتوب برای شبکه‌های Indoor Wireless به ازای هر AP ۲،۵۸۹،۰۰۰
  ۹ برآورد میزان و نوت دکل مورد نیاز بر اساس سایت سروی و محاسبات لازم و اعلام به مشتری به ازای هر نقطه ۲۷،۶۰۸،۰۰۰
  ۱۰ نظارت فنی بر اجرای دکل و تایید کیفیت و مشخصات دکل به ازای هر دکل بر اساس نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
  ۱۱ تنظیمات عمومی رادیوها (مانند:Radio ،MAC ،IP ، (Gateway به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۲ تنظیمات Security شامل فیلترنیگ و کدینگ به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۳ تنظیمات  Routing به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۴ تنظیمات VLAN به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۵ تنظیمات  Rate limiting به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۶ تنظیمات و راه اندازی WDS برای شبکه های Indoor به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۷ تنظیمات و راه اندازی WDS برای شبکه های Outdoor به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۱۸ تنظیمات و راه اندازی پورت‌های E1 به ازای هر پورت E1 در هر رادیو
  ۱۹ تست پهنای باند با نرم افزارهای مربوطه و ارایه گزارش وضعیت لینک به ازای هر لینک ۱۰،۸۸۰،۰۰۰
  ۲۰ تنظیمات و راه‌اندازی Roaming در شبکه‌های Indoor Wireless به ازای هر رادیو یا هر AP بر اساس نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
  ۲۱ تنظیمات و راه‌اندازی Roaming در شبکه‌های Outdoor Wireless به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۲۲ تنظیمات و راه اندازی Mesh برای شبکه‌های Indoor Wireless به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۲۳ تنظیمات و راه اندازی Mesh برای شبکه‌های Outdoor Wireless به ازای هر رادیو یا هر AP
  ۲۴ اتصال رادیوها به شبکه داخلی و تنظیمات مربوطه به ازای هر رادیو
  ۲۵ نصب Indoor Device Unit در رک هر IDU ۴،۸۷۴،۰۰۰
  ۲۶ نصب و راه‌اندازی کارت‌های وایرلس هر Adapter ۶۴۷۰۰۰
  ۲۷ تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلر مدیریتLocal  با ظرفیت مدیریت تا ۲۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست‌ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلر به ازای هر کنترلر ۱۱،۳۷۰،۰۰۰
  ۲۸ تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلرمدیریت Local با ظرفیت مدیریت تا ۵۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست‌ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلر به ازای هر کنترلر ۲۱،۱۱۷،۰۰۰
  ۲۹ تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلرمدیریت Local با ظرفیت مدیریت تا ۱۰۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست‌ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلر به ازای هر کنترلر ۳۰،۸۶۳،۰۰۰
  ۳۰ تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلرمدیریت Local با ظرفیت مدیریت بیک از ۱۰۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست‌ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلر به ازای هر کنترلر ۴۰،۸۰۰،۰۰۰ ریال به اضافه مبلغ ۱،۶۵۹،۰۰۰ ریال برای هر اکسس پوینت مازاد ۱۰۰ دستگاه و متصل به شبکه
  ۳۱ تنظیمات عمومی و اختصاصی تجهیزات مدیریت Global مانند Service Applianceها به ازای هر کنترلر مدیریت local  متصل شده به SA ۱۱،۳۷۰،۰۰۰

|کارشناسان ما آماده ارائه خدمات تلفنی، اینترنتی و حضوری به مشتریان محترم می‌باشند.|

یک دهه سابقه کاری و رضایت مشتریان مهم‌ترین نشانه تعهد و تخصص روترنت می‌باشد.

۰۲۱۹۱۰۱۷۶۰۶

بهترین خدمات روترنت

ما با بهره‌گیری از متخصصین مجرب و آموزش دیده و همچنین با تکیه بر اصل مشتری‌مداری مدعی ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به شما هموطنان عزیز می‌باشیم.

خدمات راه‌اندازی شبکه

خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری بر بستر کابل، وایرلس و یا فیبرنوری با بالاترین سطح کیفیت

خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه

خدمات مشاوره و راهکارهای سازمانی در راستای تغییرات ساختاری در شبکه، نوسازی، بهینه‌سازی و استانداردسازی شبکه.

خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه در جهت حفاظت از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و تجهیزات شبکه، با بهترین تعرفه پشتیبانی شبکه

طراحی و نقشه‌کشی شبکه

طراحی زیرساخت شبکه و ارائه نقشه پسیو شبکه، نقشه کابل‌کشی شبکه، محل استقرار تجهیزات

عقد قرارداد پروژه‌های پسیو شبکه

طراحی و اجرای کلیه پروژه‌های پسیو شبکه برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک، با پیاده‌سازی تجهیزات زیرساختی شبکه

عقد قرارداد پروژه‌های اکتیو شبکه

تنظیم و پیکربندی تمامی تجهیزات اکتیو شبکه نصب و راه‌ اندازی سیستم‌عامل‌ و انجام تنظیمات و پیکربندی سرویس‌های تحت شبکه

خدمات کابل کشی و ترانکینگ

اجرای پروژه‌های کابل‌کشی به صورت استاندارد و ساخت یافته، با انواع کابل براساس نیاز مشتری

راه‌اندازی اتاق سرور

طراحی و پیاده‌سازی اصولی اتاق سرور، منطبق بر استانداردهای روز براساس نیاز مشتری

خدمات امنیت شبکه

مدیریت امنیت شبکه، برای انواع شرایط مختلف کنترل سطوح دسترسی کاربران به منابع سازمانی

خدمات سانترال و ویپ

خدمات نصب سانترال و سیستم‌های تلفنی، با دقت و حساسیت بسیار زیاد

اجرای پروژه‌های دوربین مداربسته

ارائه‌دهنده خدمات نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، طراحی نقشه دوربین‌ها، فروش و نصب دوربین مداربسته

پشتیبانی نرم‌افزار

نگهداری از نرم‌افزارها و بک‌آپ‌گیری و همچنین مستندسازی تمامی اطلاعات مرتبط

فرم سفارش خدمات پسیو شبکه

مجموعه فعالیت‌های شرکت خدمات شبکه روترنت، طیف گسترده‌ای از انواع خدمات کامپیوتری، خدمات شبکه، خدمات مشاوره تخصصی شبکه، پشتیبانی سیستم‌های کامپیوتری و شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری و خدمات مرتبط با حوزه آی تی را شامل می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت سفارش، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

  اجرای پسیو شبکه

  روترنت یکی از معتبر ترین شرکت های اجرا پسیو شبکه است اگر نیاز به خدمات پشیو شبکه دارید ما در روترنت می توانیم بهترین خدمات پسیو شبکه را به شما ارائه کنیم. اگر به دنبال پسیو کار خوب هستید ما روترنت بهترین انتخاب شماست.

  تعرفه خدمات پسیو شبکه

  در بالا به صورت کامل به تعرفه های خدمات پسیو شبکه اشاره شد. ما در روترنت سعی کردیم که به صورت منصفانه قیمت گذاری کنیم و همینطور این نکته رو در نظر بگیرید که ما در روترنت خدمات حرفه ای و تخصصی به مشتری های خودمون ارائه می دیم و تخصص هزینه بر اما مطمن باشید که یک کار حرفه ای تحویل خواهید گرفت

  قبل از آشنا شدن با خدمات پسیو شبکه بهتر است با تعریف این نوع شبکه در ابتدا آشنا شویم. شبکه پسیو نوعی از شبکه کامپیوتری است که در آن هر یکی از گره‌ها دارای یک عملکرد و فرآیند از پیش تعریف شده است. شبکه‌های پسیو هیچ کد خاصی را در گره‌ها ایجاد نمی‌کنند بلکه رفتار هر گره به روتر شبکه مربوط است. این نوع شبکه یکی از رایج‌ترین شبکه‌ها در محیط‌های شبکه وجود دارد. برای استفاده از این نوع شبکه باید حتما زیرساخت‌های لازم قبل از طراحی پیکربندی شوند. زمانی که یک بسته از یک گره شبکه عبور در یک شبکه پسیو عبور می‌کند، آن گره تنها اقدامات پیکربندی شده را انجام می‌دهد.  کدی که در داده‌های بسته ارسال شده است نمی‌تواند روتر اجرا یا پردازش کند.

  تفاوت پسیو شبکه و اکتیو شبکه

  اکتیو شبکه عناصر یا دستگاه‌هایی هستند که می‌توان به کمک آن انرژی را تامین و به مدار داد اما اجزای پسیو شبکه دستگاه‌هایی هستند که برای کار کردن به منبع خارجی نیاز ندارند و می‌توانند با ذخیره انرژی به صورت ولتاژ جریان پیدا می‌کند.

  تجهیزات پسیو شبکه

  همانطور که گفتیم پسیو شبکه نمی‌تواند سیگنال‌های الکترونیکی تولید کند بلکه باید سیگنال‌ها را از تجهیزات اکتیو وارد و انتقال دهد. در بین خدمات پسیو شبکه زمانی که قصد راه‌اندازی آن را داشته باشید باید با تجهیزات مهم آن آشنا باشید تا به راحتی بتوانید اقدام به اجرای پسیو شبکه در محیط مورد نظر خود کنید.

  • کابل و سوکت شبکه

  زمانی که قصد استفاده از خدمات پسیو شبکه و اجرای آن را داشته باشید، حتما به یک کابل و سوکت برای راه‌اندازی نیاز دارید. این کابل و سوکت‌ها باعث اتصال سیستم به شبکه شما می‌شوند.

  • رک

  اگر برای منظم کردن دستگاه‌های خود برای استفاده از خدمات پسیو شبکه به یک دستگاه نیاز داشتید، می‌توانید از رک کمک بگیرید. رک‌ها ضمن منظم کردن تجهیزات شما از آن‌ها نیز محافظت می‌کند.

  • پچ پنل

  پچ به پتل به تجهیزات و خدمات پسیو شبکه شما کمک می‌کند تا یک نظم هماهنگ بین کابل ها ایجاد کرد تا شبکه شما بهینه‌تر مدیریت شود.

  • سوکت دیواری

  برای اینکه کاربران بتوانند به راحتی به شبکه دسترسی داشته باشند و از خدمات پسیو شبکه استفاده کنند، نیاز است تا با کمک سوکت‌های دیواری این ارتباط را برقرار کنیم تا سیستم را به کمک کابل به شبکه اصلی وصل کرد.

  خدمات پسیو شبکه

  • طراحی و نقشه‌کشی شبکه
  • کابل کشی‌ها برای دوربین مداربسته، تلفن و ...
  • اجرای و پیاده‌سازی نقشه
  • آرایش رک
  • بهینه‌سازی شبکه
  • داکت کشی
  • نصب پریز و نودها
  • نصب اتاق سرور و رک
  • راه‌اندازی دوربین مداربسته
  • نصب سنسورها و تجهیزات هوشمند

  مراحل اجرای پسیو شبکه

  زمانی که قصد اجرای پسیو شبکه و استفاده از خدمات پسیو شبکه برای محیط کار خود را دارید باید قبل از شروع و تصمیم‌گیری با هر یک از مراحل از شروع تا اجرا آشنا باشید تا بعد از اتمام کار دچار مشکل نشوید. در ادامه به معرفی هر یک از این مراحل می‌پردازیم.

  • محل پروژه

  زمانی که قصد راه‌اندازی و استفاده از خدمات پسیو شبکه را دارید در گام اول باید متخصصین نصب اقدام به بازدید محل پروژه شما کنند. این بازدید برای جمع کردن اطلاعات در جهت مشخص کردن طراحی و بررسی هزینه‌ها بسیار تاثیر دارد. از جمله اطلاعات مورد نیاز می‌توان به متراژ، مسیرهای عبوری کابل‌ها و شبکه و ... اشاره کرد.

  • طراحی کردن زیرساخت شبکه

  همانطور که از اسم این مرحله مشخص است، بعد از بازدید از محل باید طراحی برای زیرساخت شبکه صورت بگیرد. در تمامی مراحل خدمات پسیو شبکه و اجرای پسیو شبکه در یک محل لازم است شرایط فیزیکی محل بررسی شود و براساس آن شرایط نقشه اصولی و استاندارد طراحی کرد. انجام درست این مراحل اهمیت بسیاری دارد چرا که بعد از انجام مراحل نمی‌توان تغییر کوچکی در آن‌جا ایجاد کرد.

  • کابل کشی

  زمانی که نقشه توسط متخصصان تایید شد در ادامه برای انجام خدمات پسیو شبکه، باید مراحل کابل کشی صورت بگیرد. کابل‌کشی‌های شبکه به دو مدل روکار و توکار انجام می‌شوند. در صورتی که تمایل داشتید کابل‌ها به صورت روکار نصب شوند حتما لازم است در این محل‌ها داکت‌کشی انجام شود. از دیگر نکات مهمی که در هنگام اجرای پسیو شبکه در مرحله کابل‌کشی باید بدانید، استفاده از کابل‌هایی با کیفیت عالی است.

  • نصب رک شبکه

  در مرحله چهارم بعد از اینکه کابل‌کشی‌های شبکه تمام شد، در این مرحله از خدمات پسیو شبکه باید تجهیزات مرتبط با پسیو شبکه را نصب کرد. نصب رک مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. همانطور که در قسمت تجهیزات پسیو شبکه گفتیم رک به منظم شدن محل شبکه شما کمک زیادی می‌کند به همین دلیل باید اقدام به نصب دیگر لوازم از جمله روترها، سرورها، پچ کورد، پج پنل و تجهیزان داخلی شبکه کنید. متخصصان به این مرحله از اجرای پسیو شبکه، آرایش رک می‌گویند. بعد از این که رک آرایش یافت باید پریزها، نودها و کیستون‌ها نیز نصب شوند.

  • شبکه را تست کنید

  زمانی که تمام مراحل پسیو شبکه را انجام شد، در آخرین مرحله اجرای پسیو شبکه باید یک بار تست شود. در این مرحله برای اطمینان از سالم بودن باید نودها و پریز‌ها به وسیله ابزار تست فلوک آزمایش شوند. لازم به ذکر است لیست قیمت خدمات پسیو شبکه باید با توجه به جنس و متریال دسنگاه‌هایی که استفاده می شود محاسبه شود.

  تعرفه خدمات پسیو شبکه

  از مهم‌ترین مراحل نصب و راه اندازی شبکه، خدمات پسیو شبکه است که باید ارائه شود. تعرفه خدمات پسیو شبکه با توجه به مراحل و سختی‌هایی که به دنبال دارد، متفاوت است در نتیجه نمی‌توان یک هزینه مشخص برای اجرای پسیو شبکه در نظر گرفت. برای مثال یکی از مواردی که می‌تواند در لیست قیمت خدمات پسیو شبکه اختلاف ایجاد کند، متراژ محل و همچنین میزان کابل‌کشی برای شبکه است. پس باید قبل از این که هر گونه تغییری در محل ایجاد شود حتما هزینه‌ها را برآورد کرد.

  سوالات متداول خدمات پسیو شبکه

  • هزینه خدمات پسیو شبکه چقدر است؟

  برآورد و تعرفه خدمات پسیو شبکه همانطور که گفتیم مبلغ مشخصی ندارد و باید بعد از انجام بازدید محل پروژه و برآورد هزینه‌های خدمات پسیو شبکه محاسبه شود.

  • چرا زیرساخت شبکه اهیمت زیادی دارد؟

  در صورتی که در هنگام انجام مراحل خدمات پسیو شبکه مرحله زیرساخت انجام نشود یا به خوبی انجام نشود می‌تواند مشکلات بزرگی که باعث ایجاد هزینه‌های چند برابر بیشتر می‌شود.

  • عوامل تاثیرگذاری در هزینه اجرای پسیو شبکه چیست؟

  نوع شبکه، تعداد نودها، ابعاد و متراژ محل، کابل‌های مخصوص و ... از جمله عواملی که هستند که می‌توانند تاثیر مستقیمی در هزینه‌های اجرای پسیو شبکه داشته باشند.

   

  سوالات متداول

  • ۱.نیاز به خدمات پسیو شبکه دارم چگونه می توانم با روترنت ارتباط برقرار کنم ؟
   برای راهنمایی می توانید با شماره تماس 02191017606 در ارتباط باشید
  • ۲.چرا باید روترنت را انتخاب کنم ؟
   روترنت یکی از قدیمی ترین و معروف ترین شرکت در حوزه شبکه است و با خیال راحت می توانید کار های خود را به روترنت بسپارید.
  • ۳. چگونه می توانم از تعرفه های شما اطلاع پیدا کنم ؟
   شما علاوه بر این که می توانید باشماره تماس 02191017606 ارتباط برقرار کنید در این صفحه می توانید اطلاعات خود را ثبت کنید تا همکاران ما باشما تماس بگیریند و شما را راهنمایی کنند.
  • ۴.نیاز به مشاوره دارم ، چگونه می توانم از شما مشاوره بگیرم ؟
   شما می توانید برای مشاوره با شماره تماس 02191017606 در ارتباط باشید